Verslag van Arjan Zonneveld.

Het is zaterdag 8 juni, onzeCorsica14 laatste dag op Corsica. Voor mijzelf heerst het gevoel dat ik ontzettend blij ben dat ik deze meerdaagse ben meegegaan. Wat een fantastisch eiland. Volgens mij heb ik het helemaal gezien en ben ik er klaar voor om in etappes naar huis te gaan. Ik zat er mooi naast. Er zat nog veel moois aan te komen voor deze dag. Helaas mag ik wel een stukje schrijven over de dag met het slechtste weer overdag in deze week. Zeker tien regendruppels heb ik geteld op mijn voorruit. Zoals iedere ochtend weer lekker vroeg aan een goed ontbijt. De vraag voor die ochtend was weer, hoe verdedig ik mijn ontbijt tegen de katten. Gelukkig bracht Bas de oplossing. Door goede timing was er altijd wel iemand aan tafel om het eten te beschermen tegen deze luie roofdieren. Waar is de tijd gebleven dat katten nog op zoek gingen naar levende prooien.Corsica19

Rond 9.00 uur (misschien iets later, maar wie let op de tijd) vertrokken Harry, Martin, Bas en ik voor onze laatste rit samen. Harry en ik waren wel zo slim om nu in onze eigen auto te rijden. Dit was minder gezellig maar voor de terugreis naar huis was het wel praktischer. Het was in het routeboek al aangegeven, de eerste kilometers waren mooi en makkelijk te rijden. De nauwe bergpas Scala di Santa Regina was een prachtig voorgerecht voor wat verder zou gaan komen. Vervelend dat je dan geen bijrijder bent. Nu moest de meeste aandacht toch naar de weg en het overige verkeer gaan. Tijd voor koffie. Volgens mij was het in Calacuccia (indien ik het fout heb zal ik de correctie wel zien bij de ingezonden brieven) waar wij bij de eerste de beste gelegenheid stopten. Er was voldoende parkeerplek maar helaas zat de deur op slot. Een lokale jonge dame zorgde er voor dat dit restaurantje werd geactiveerd. Door de komst van twee dames uit onze club (ik noem geen namen maar ze reden samen) werd ook de chef kok geactiveerd. Door middel van grappen en grollen probeerde hij de aandacht te trekken (kon je dus ook niet aan ontkomen). Hij was nog drukker dan onze drukste leden samen.

Corsica11We vervolgen onze weg op deze fantastische route. Wederom komen we van alles tegen, varkens, koeien, geiten, dalen en bergen. Zeer indrukwekkend voor mij zijn de gigantische rotspartijen waar je tussendoor mag rijden. Dan voel je pas hoe nietig je bent en hoe ontzagwekkend de natuur is. Op 1478 meter hoogte passeren wij de top van de Col de Vergio. Uiteraard even stoppen om een blik op het standbeeld van Christus Koning te werpen. Inclusief sokkel is dit beeld 9,5 meter hoog. Alsof die col nog niet hoog genoeg was. Zoals velen in onze club hebben wij onze heerlijke lunch genuttigd bij Le Moulin. Het plaatsje weet ik niet meer (reacties kunnen ingezonden worden) maar de molen lag prachtig aan het water. Wel heb ik mijn twijfels over het functioneren van de molen, want het water was veel verder weg en amCorsica13per aanwezig. Grote bewondering voor de serveerster die werd overvallen door de aanwezigheid van de vele Nederlanders, maar die alles ogenschijnlijk onder controle had. Met een gevuld buikje gaan we het laatste deel van route rijden, volgens Edy het mooiste stuk van deze rit. Wat een prachtige weg was dit. Schitterende rotspartijen, mooie kleuren en heel veel toeristen. Helaas is de combinatie van blauwe lucht en rood granieten rotsen voor ons niet aan de orde geweest. Het was behoorlijk bewolkt. Neemt niet weg dat ik zeker heb zitten genieten in mijn Mercedes. In combinatie met heavy metal is graniet prachtig. Bij Piana was de rit klaar. Hij was, net als die al die andere ritten op Corsica, prachtig en weer anders dan de voorgaande ritten. Wat een variëteit op Corsica. Nu naar de boot. We hebben allemaal dezelfde boot vanuit Ajaccio naar Toulon dus gewoon achter elkaar aan naar de boot toe. Martin wilde zich nog even uitleven op de brede, bochtige wegen. Ondanks mijn mindere pk’s kon ik dankzij mijn lef toch redelijk goed bijblijven. In Ajaccio nog even op het terras wat drinken en daarna de boot op. Op de boot nog even een hapje eten en een wijntje drinken en de volgende dag ……… was het geen zaterdag 8 juni 2024 meer.

Iedereen die heeft meegeholpen en bijgedragen aan het succes van deze Corsica week: Dank jullie wel. Love you all!